Osmikanálový soundbar od Sony slibuje imerzivní zážitek a větší dynamiku

vydáno 18. 8. 2013 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma Hi-Fi audio, Ze světa | 2 komentáře

Tagy: 7.1, Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, HT-ST7, Sony, Sony HT-ST7, soundbar

Hledáte pro svou televizi zvukovou aparaturu, ale nechcete mít po prostoru rozsázené reproduktory? Jedno z možných řešení je soundbar s bezdrátovým subwooferem, kteří zařídí, že si zakoupený film užijí nejen vaše oči, ale i uši. Mnohé soundbary jsou užitečné sice jen pro hlasitější reprodukci, novinka od Sony HT-ST7 se však podle slov svých zástupců hodí jako adekvátní náhrada domácího kina.

Podle Sony se jejich nový 7.1 soundbar zaměřuje nejen na to, aby vámi puštěná média byla slyšet, ale aby soundbar podporoval dynamiku a imerzivitu podobně jako klasické 7.1 domácí kino.

Sony HT-ST7 soundbar

V pohledném černém hliníkovém šasi, které se chce vydělit od většiny plastové konkurence, se tak skrývá 7 zesilovačů. Soundbar podporuje nejpoužívanější kodeky Dolby TrueHD a DTS-HD Master Audio. A připojíte k němu kromě ARC i tři HDMI kabely, a nechybí ani jeden analogový a tři digitální (dva optické a jeden koaxiální) vstupy. Součástí je i zabudované Bluetooth, podpora aptX kodeku pro kompatibilní zařízení a NFC podpora pro snadné spárování.

To vše za cenu 1299 dolarů (cca 26 tisíc korun), přičemž ohlasy ze zahraničí mluví o tom, že si Sony určitou velkohubost může v tomto případě dovolit, i když se regulérní domácí sestavu ani tentokrát nahradit nepodařilo. Pokud však máte doma málo místa, mohla by být tahle novinka adekvátním řešením vašich audio problémů.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

Společnost TP-Link přináší na trh nový hybridní mesh …

Homepage »

Komentáře

Re: Osmikanálový soundbar od Sony slibuje imerzivní ...

Vložil Michek (bez ověření), 18. Srpen 2013 - 16:39

Obrázek uživatele Michek

No velkohubost od Sony to opravdu je. Simalace 7.1 to urcite nikdy nebude a za tu silenou cenu? si to malokdo poridi. Dnes uz za zhruba 4500kc mate tosame ve stejne zvukove kvalite. Co jeste dodat? Radeji zapomente na SONY.

Re: Osmikanálový soundbar od Sony slibuje imerzivní ...

Vložil moviereaper (bez ověření), 19. Srpen 2013 - 13:05

Obrázek uživatele moviereaper

jo jo, kde jsou ty časy, kdy sony dělal takové výrobky, u nichž člověk věděl, že za své peníze dostáva kvalitní kus techniky, dneska se u nich akorát platí nehorázný prachy za to, že je na tom nalepený název jejich značky, sony jde podle mě pomalu do kopru, až se divím, že tu ještě pořád je…