OLED televizory od PanaSony?

vydáno 16. 5. 2012 | autor Štěpán Čermák | sekce Bleskovky | téma Televizory

Tagy: 4K, CLED, HDTV, OLED, Panasonic, Sony

Jestli se někomu v byznysu s HDTV nedaří, jsou to Japonci. Jak v Sony, tak v Panasonicu letos vykázali rekordní ztráty (Panasonic dokonce přišel o prvenství na trhu s plazmovými zobrazovači) a ačkoliv je díky všelijakým škrtům a restrukturalizacím udržejí na přijatelných hodnotách, je jasné, že v takovém trendu nebudou moct pokračovat.

Sony (OLED)

Obě společnosti proto začaly hledat nové směry, kterými by na příštích několik let svůj byznys poslaly a krom toho, že Sony vsází na CLED a 4k, došly obě ke stejnému závěru: Je potřeba zaměřit se na OLED televizory. A nejlépe společnými silami.

Zatím se jedná o pouhou spekulaci a žádné oficiální vyjádření k ní nebylo poskytnuto, podle zákulisních drbů se však Sony s Panasonicem domlouvají na spolupráci při sériové výrobě OLED televizorů. Znamenalo by to nejen sdílení designů, ale také dosud vyvinutých technologií a výrobních linek, což by samozřejmě vedlo k ušetřeným penězům a možná i k drobnému náskoku oproti konkurenci. Ten si Sony vytvořilo už před lety, když vlastně jako první přišlo s OLED zobrazovačem, jenže od té doby krom profesionálních displejů na trh neposlalo nic, co by šlo v jeho šlépějích. Což možná byla chyba, kterou se Japonci právě teď pokoušejí napravit.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře