Občan Kane a Ben Hur: první fotky Blu-ray edic

vydáno 22. 5. 2011 | autor Štěpán Čermák | sekce Bleskovky | téma Filmy, Ze světa | 1 komentář

Tagy: Ben Hur, Blu-ray, Citizen Kane, film, Občan Kane

Rok 2011 je na vysokodefiniční premiéry filmových klasik opravdu bohatý, čehož jsou největším důkazem Warnery chystané Blu-ray edice Občana Kanea a Bena Hura. Snímky totiž dosáhly významných výročí a studio je hodlá patřičně oslavit.

V rámci padesátého výročí dorazí Ben Hur na Blu-ray po 6k restauraci z původních 65mm negativů, zatímco Občan Kane oslaví sedmdesátku jednou z nejnadupanějších edic vůbec, v níž vedle filmu dostaneme repliky dokumentů týkajících se produkce, dvouhodinový dokument The Battle over Citizen Kane, dokudrama z produkce HBO RKO 281 (s Lievem Schreiberem v hlavní roli) a Wellesovy Skvělé Amersonovy (i když jen na DVD).

Občan Kane

Z hlediska výbavy Ben Hur rozhodně nezaostává, bonusy by ale měly přibližně kopírovat DVD edici, která vyšla (i v Česku) před několika lety (fotka mimochodem ilustruje podobu chystané edice DVD, Blu-ray verze ale bude vypadat stejně – jen bude mít o něco méně disků). Takže vedle filmu samotného němý originál z roku 1925 a veledokumenty z roku 1994 a 2005. Novinkou by pro fanoušky měl být dokument Charlton Heston & Ben-Hur: A Personal Journey, který už na Blučku vyjde v HD (všechny další bonusy asi budou v SD). Placky pak bude doprovázet třeba replika Hestonova deníku.

Ben Hur

Proč Warneři chtějí slavit padesáte výročí vzniku filmu v době, kdy mu bude dvaapadesát, se nás neptejte. Asi to zní o něco víc cool.

Ben Hur předtím a poté

Jestli se ale filmů dožijeme v Česku, se klidně zeptat můžete: je to velice pravděpodobné. Jediný háček je v tom, že nebudou ani zdaleka tak pěkně zabalené jako v zámoří. Takže se můžeme „těšit“ jen na obyčejnou krabičku, v níž vedle filmů samotných možná nenajdeme už nic dalšího.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře

Re: Občan Kane a Ben Hur: první fotky Blu-ray edic

Vložil johnnym (bez ověření), 23. Květen 2011 - 20:32

Obrázek uživatele johnnym

Nechapem zaujem ludi o predrazene edicie dvd a BD. Ide mi predovsetkym o film, aby bol v maximalnej kvalite. Nepotrebujem 20 hodin doplnkovych materialov, ked viem o vyrobe filmu vsetko, akosi mi to kazi to kuzlo fantazie. Napr vzdy ked pozeram Matrix, vidim okolo Nea droty na ktorych visel pri natacani bojovych/lietacich scen. Keby som nepozeral Making of, tak mam zazitok z filmu lepsi. Zo vsetkych suplementov co mam mam doma na DVD/BD som videl odhadom tak 10%- nemam na ne cas ani zaujem.