Nový iPad se přehřívá

vydáno 20. 3. 2012 | autor Štěpán Čermák | sekce Bleskovky | téma IT a software, Mobilní telefony | 5 komentářů

Tagy: Apple, iPad, iPad 2, iPad 3, new iPad, tablet

nový iPad vs iPad 2

Na zahraničních trzích už se začal prodávat nový iPad. V tabletu, který je na první pohled od staršího iPadu 2 téměř neroznatelný, tepe dvoujádrový procesor se čtyřjádrovým GPU, které posílá obrázky do vymazleného retina dsipleje s rozlišením 2048×1536 pixelů. Radost pohledět. Má to ale jeden háček. Podle prvních uživatelských ohlasů se iPad nepříjemně přehřívá.

Internet je toho teď plný – ať už se podíváte na různá fóra nebo zpravodajské weby, ze všech stran zní, že si někteří uživatelé stěžují na přehřívání. Nejedná se přitom o ojedinělé události, podle rúzných anket (třeba na SlashGearu, kde si na nepříjemné přehřívání stěžuje více než polovina hlasujících majitelů applácké novinky), recenzí a ohlasů se zdá, že Apple nevypustil jen několik vadných kusů – nový iPad se prostě přehřívá, i když je naprosto zdravý. Po pětiminutovém GPU testu o pět stupňů více než jeho předchůdce.

New iPad

Ono to dává smysl. Doslova žhavá novinka od Applu je značně výkonná, má 3G (a vlastně i 4G) modul, extrémně vysoké rozlišení a baterii se znatelně navýšenou kapacitou. Takový hardware se při přehrávání FullHD videa nebo při hraní her přehřát vlastně musí. Otázkou je, jak vysoké teploty se na spodní levé straně přístroje projevují a jestli to uživatelům bude vadit natolik, aby zařízení začali vracet. Pro mnohé je prý vysoká teplota tak nesnesitelná, že je jim nepříjemné tablet držet v ruce. To není moc dobrá zpráva.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Ochrana proti výpadku napájení u velmi důležitých provozů

Ochrana proti výpadku napájení u velmi důležitých provozů

Datacentrum je zvláštním druhem provozu, který sice nic …

Recenze: UPS CyberPower CP900EPFCLCD

Recenze: UPS CyberPower CP900EPFCLCD

Dlouhý název záložního zdroje jako by napovídal, že …

Homepage »

Komentáře

Re: Nový iPad se přehřívá

Vložil Anonym (bez ověření), 20. Březen 2012 - 18:11

Obrázek uživatele Anonym

To je zas nejaky bulvar. Co to znamena ze se prehriva? Imho se prehriva to, co se od vysoke teploty vypina. Vypina se iPad 3? Jinak ten jeho vykon neni zase tak zavratny, PS Vita ma mensi rozmery, stejny ctyrjadrovy graficky cip a navic i ctyrjadrovy procesor, kdezto iPad 3 ma jen dvoujadrovy.

Re: Nový iPad se přehřívá

Vložil th0ca (bez ověření), 21. Březen 2012 - 12:41

Obrázek uživatele th0ca

jenze tohle je apple, cpou novou technologii do 5 a vice let (iphone) stare konstrukce, ktera to neumi uchladit. :)

Bulvár jako prase

Vložil Creator (bez ověření), 24. Březen 2012 - 7:50

Obrázek uživatele Creator

Nový iPad má o 5 stupňů vyšší pracovní teplotu v záteži, než měla loňská verze- POPLACH, UTÍKEJTE, NOVÝ IPAD SE PŘEHŘÍVÁ!!! …a tento rozdíl je na dotek patrný- NOVÝ IPAD ZPŮSOBUJE POPÁLENINY!!! …takže celý internet teď cituje několik útlocitných povah, které nejsou s nákupem spokojené- HROMADNÉ REKLAMACE, APPLE NA POKRAJI ZKÁZY!!! …místo aby si ho otočily o 180°, když hrajou Infinity Blade.

Opravdu má HDmag tak nízký traffic, že si musí pomáhat těmihle výkřiky? Nebo vám vadí, že nový iPad předznamenává dobu, kdy budou mít běžné displeje víc než Full HD rozlišení?

Re: Bulvár jako prase

Vložil Anonym (bez ověření), 28. Březen 2012 - 15:55

Obrázek uživatele Anonym

Zato tvůj výplod je ještě horší než bulvár.

  1. 5 stupňů po 5 minutách GPU testu, ale jak to vypadá třeba po hodině? To už je třeba 15 stupňů, ale nikde to neni uvedeno. Navíc největší stížnosti jsou, když je zatížen a zároveň na nabíječce, to opět přidá několik stupňů.
  2. popáleniny??? Psal tu někdo o popáleninách? Zkus si ty šašku zapnout topení a až se zahřeje, tak na něj dej ruku, jestli budeš mít popáleniny.
  3. když už sme u toho rozdílu teplot a topení. Když má něco teplotu 20 stupňů a přidáš 10, tak to nevadí a udržíš na tom ruku. Když to bude mít teplotu třeba 40, už to bude nepříjemné a když přidáš 10 stupňů, tak už na tom ruku neudržíš ani 10 vteřin, natož to držet po dobu hraní hry nebo dokonce sledování filmu.

Chce to taky trochu přemejšlet, než plácneš takovýdle blbosti a uvědomit si, že je rozdíl, popáleniny a nepříjemné na ruce.

Re: Bulvár jako prase

Vložil Creator (bez ověření), 29. Březen 2012 - 5:53

Obrázek uživatele Creator

Najdi si ve Wikipedii heslo „hyperbola“.

Nový iPad dosahuje po hodině hraní teploty lidského těla, děkuji pěkně. Ostatní tablety jsou na tom podobně. http://www.pcworld.com/…tablets.html Ojedinělé měření Consumer Reports skandalizující Internet zprávou o teplotách kolem 45°C se nepodařilo reprodukovat.

Nevím, proč bych si měl zapínat topení, když právě začalo jaro (vidíš, jak snadné je vytrhnout jedno slovo z kontextu a postavit na tom zesměšnění ostatních argumentů?)