Nintendo Wii 2: nejsilnější konzole na trhu?

vydáno 1. 6. 2011 | autor Štěpán Čermák | sekce Bleskovky | téma IT a software | 3 komentáře

Tagy: Nintendo, Nintendo Wii, Nintendo Wii 2, Project Café, Wii 2, Wii HD

Na herním fóru NeoGaf.com poslal jeden z uživatelů screenshot technických specifikací Projektu Café (což je označení, pod kterým se skrývá druhá generace herní konzole Nintendo Wii). Obrázek naznačuje, že se jedná o interní komunikaci Nintenda, která není určena pro veřejnost. Buďto si z nás tedy někdo dělá legraci, nebo se opravdu jedná o finální technické specifikace herní konzole, která se chystá na trh někdy během příštího roku.

Pokud je pravdivá druhá varianta, můžeme se připravit na nejsilnější herní zařízení na trhu, což sice odporuje dosavadní strategii společnosti, která si na jednoduchosti svým způsobem zakládala, ale možné je všechno. Ostatně Nintendo díky megaúspěchu prvního Wiička určitě disponuje ohromnými finančními rezervami, která by zaplatily jak vývoj, tak případné první neprosperující měsíce konzole na trhu.

Čtěte také: Přípravy na Playstation 4 začínají!

Co tedy Wii 2 podle uniklého obrázku slibuje? Procesor s kódovým označením „FOX“, což bude čtyřjádrová bestie, vyráběná 32nm procesem, která poskytne výkon 3.5Ghz na každé jádro s teoretickým zápřahem až 175.9 GFLOPS. Doprovázet ho bude grafický čip od AMD, 2.5´ SATA harddisk o kapacitě 250GB nebo 320GB a Blu-ray mechanika, která bude zároveň kompatibilní i se staršími disky pro GameCube a Wii. Mašinka to bude nadupaná a její výstup samozřejmě bude podporovat rozlišení 1080p, tedy Full HD.

Nintendo Wii 2 s HD a Blu-ray na palubě?

Těžko říct, jestli se jedná o pravdivé technické specifikace, „Project Café“ ale v jejich rámci slibuje hodně výkonný přístroj.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře

Re: Nintendo Wii 2: nejsilnější konzole na trhu?

Vložil Anonym (bez ověření), 1. Červen 2011 - 16:41

Obrázek uživatele Anonym

Podle me je to tezke fake. Uz jen ta ram o polovicni velikosti nez videoram vypada SILNE neverohodne. Navic mam pocit, ze Nintendo oznamilo, ze ve Wii 2 nebude disk, jen vymenna pametova media.

Re: Nintendo Wii 2: nejsilnější konzole na trhu?

Vložil jirka (bez ověření), 1. Červen 2011 - 18:30

Obrázek uživatele jirka

taky mi to připadá přitažený za vlasy, výkon bude někde na úrovni x360 podle mě

Re: Nintendo Wii 2: nejsilnější konzole na trhu?

Vložil st39.6, 1. Červen 2011 - 19:33

Obrázek uživatele st39.6

pravda, prehnane to zni … na druhou stranu je potreba vzit v potaz, ze konzole vyjde az pristi rok a ze bude muset splnovat nejake technicke pozadavky pro minimalne dalsi petiletku. pritom u nintenda urcite tusej, ze nejvetsi slabinou wiicka byl prave vypocetni vykon a ze pokud ho firma zvysi, maji sanci ukousnout jeste vetsi kus kolace trhu