Muž z oceli v Dolby Atmos? Vaše uši poznají, zač je toho beat

vydáno 20. 6. 2013 | autor Anna Kopecká, Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma 3D, Filmy | 6 komentářů

Tagy: 3D, Dolby Atmos, film, kino, Man of Steel, Muž z oceli, Zack Snyder

Od dnešního dne můžete v pražské Hostivaři okusit Muže z oceli i v Dolby Atmos. Místní Premiere Cinemas přitom nabízí dva projekční časy – v 17:40 (2D) a ve 20:30 (3D). Kterou projekci bychom vám doporučili?

Předně určitě tu ve dvou rozměrech. Nic proti konvertovanému 3D, které je u Muže z oceli víceméně bez problémů. Proč však platit za něco, co vám nedává nic navíc a zážitek nikterak neumocňuje. Ve 2D je film o něco přehlednější, má i o něco lepší barevnost a světelnost, a hlavně nemusíte mít na nose otravné brýle, které jsem měl tento týden na nose už třikrát (naposledy včera, kdy nám Cinemart promítal další ryze průměrnou konverzi ve Světové válce Z) a začínám kvůli tomu 3D trend u každého blockbusteru silně nenávidět.

Muž z oceli

Z hlediska zvuku je Atmos (kromě IMAXu) jasnou volbou. Snad poprvé jsem ale nejen já, ale i řada kolegů pociťoval, že ubrat na „volume“ by v případě Atmosu nebylo na škodu. Nechápejte mě špatně, mám rád, když se kino otřásá v základech a zvuk mě zaráží do sedačky. U Muže z oceli jde ale často o rámus, který už je za hranou, nepříjemný a člověk z něj vychází lehce ohluchlý.

Co se samotného mixu týče, pak není co hanit. Velmi pravděpodobně jde o pečlivě namixovanou stopu, která je záměrně přepálená především v oblasti Zimmerova soundtracku, jinak si však ponechává přehlednost v rámci kanálů napříč celým filmem. Osobně výhody Atmosu vždy pozoruji primárně prvních pár minut (vynikající byl v tomhle směru Kosinskiho Oblivion), kdy vás rozložení kanálů překvapí, protože na něj nejste zvyklí, časem se mi však zvuk slévá, což u Muže z oceli platí kvůli zvolenému přepálení stopy dvojnásob. Akční scény, v nichž se kryptonští polobozi likvidují během čeření nebes, nicméně působí velkolepě a skrze Atmos působí o úroveň lépe než v obyčejném kině.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře

Re: Muž z oceli v Dolby Atmos? Vaše uši poznají, zač ...

Vložil KARLOS (bez ověření), 20. Červen 2013 - 23:53

Obrázek uživatele KARLOS

Tak aby sem nebyl za totální trubku – veliké díííky :D 8)…

Re: Muž z oceli v Dolby Atmos? Vaše uši poznají, zač ...

Vložil Martin (bez ověření), 21. Červen 2013 - 15:13

Obrázek uživatele Martin

Dobrovolně si dojebat uši, a ještě za to platit ?? Děkuji, nechci slevu zadarmo.

Re: Muž z oceli v Dolby Atmos? Vaše uši poznají, zač ...

Vložil th0ca (bez ověření), 21. Červen 2013 - 10:34

Obrázek uživatele th0ca

Jsem rad, ze i takovi borci, jako zde redaktori, preferuji 2D pred 3D. Sam sem si nikdy 3D neoblibil (mozna to je tou kvalitou 3D u nas v LBC), a radsi vyrazim na 2Dcko. Kazdopadne s tim zvukem to musi byt pecka. Ne jak tady u nas, ze i pri akcnich scenach clovek slysi jak vedle o 4 sedadla dale lupou popkornem :(

Re: Muž z oceli v Dolby Atmos? Vaše uši poznají, zač ...

Vložil moviereaper (bez ověření), 22. Červen 2013 - 13:39

Obrázek uživatele moviereaper

a můžu se zeptat, jaký multiplex v Lbc navštěvujete? já chodím do Cinestaru a tam si na 3D nemůžu stěžovat, v Cinemacity jsem byl jednou a na 3D a tam to teda mizerný bylo a znova jsem tam už nešel…

Re: Muž z oceli v Dolby Atmos? Vaše uši poznají, zač ...

Vložil th0ca (bez ověření), 24. Červen 2013 - 11:26

Obrázek uživatele th0ca

hm ja chodim take do Cinestaru a naposledy co sem byl na StarTreku 2, tak mi prislo, ze jim tam na jedny strane nekde vepredu brucel reprak :( , sal c. 8 myslim. Jde mi predneji o ten zvuk, nez 3D, to me nikdy nechytlo, je tedy mozne, ze to 3D jen hanim sam, ale zvuk fakt poznam.

Re: Muž z oceli v Dolby Atmos? Vaše uši poznají, zač ...

Vložil moviereaper (bez ověření), 24. Červen 2013 - 16:50

Obrázek uživatele moviereaper

uši máte vpořádku, v sále osm opravdu jeden reprák blbne, naštěstí do osmičky tak často nezavítám, ale pravda, že by bylo milé, kdyby s tím něco udělali…