Mission: Impossible na Blu bez IMAX scén

vydáno 11. 3. 2012 | autor Štěpán Čermák | sekce Bleskovky | téma Filmy

Tagy: Blu-ray Disc Association, IMAX, Mission: Impossible, Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

Když jsme před třemi týdny psali o chystaném Blu-ray čtvrté Mission: Impossible, jedna z klíčových otázek, které zůstávaly nad releasem viset, byla otázka poměru stran. Paramount sice film slíbil v 2.39:1, nás ale zajímalo, jak se to bude mít se sekvencemi točenými na IMAX kamery, které se v IMAXu rozevíraly do „většího obrazu“, aby prohloubily divácký zážitek. Teď už to víme.

Režisér Brad Bird to prozradil na svém twitter účtu a většinu fanoušků asi těžce zklamal. Sám se totiž rozhodl pro 2.39:1 po celou stopáž, tedy pro vynechání IMAX scén, respektive jejich ořez.

TIP: Podívejte se u nás na trailer na čtvrté Mission: Impossible ve vysokém rozlišení!

Bird prý tuto verzi pro domácí podmínky preferuje, protože na televizorech jednoduše nejde o tak pohlcující zážitek jako v IMAX kinech. Což je škoda, protože by s ním snad každý, kdo viděl IMAX verzi druhých Transformers nebo Temného rytíře, nesouhlasil. Jestli je na této zprávě něco pozitivního, tak je to fakt, že studio nechalo rozhodnutí na režisérovi a nekladlo si vlastní podmínky.

Nám zatím nezbývá nic jiného, než doufat, že se alespoň někdy v budoucnu IMAX verze na Blučku dožijeme. Byla by škoda nechat jí uzavřenou někde v paramounťáckém sejfu, nemyslíte?

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře