Michael Bay si 3D užívá

vydáno 30. 11. 2010 | autor Štěpán Čermák | sekce Bleskovky | téma 3D, Filmy

Tagy: 3D, film, IMAX, Souboj titánů, Toy Story 3: Příběh hraček, Transformers, Transformers: Dark of the Moon

Transformers - Megan Fox

Když se dnes točí třetí díl nějaké série, musí to být ve 3D. To už je takový nepsaný zákon, který vedle třetích Transformers potvrzují třetí Toy Story, Jackass, Muži v černém, Kruh a spousty dalších.

Do stereoprostoru se tedy pustil i Michael Bay, který přitom ještě během natáčení druhých Transformers (recenze) tvrdil, že 3D je jen módní ptákovina, která bude za chvíli pryč. Jenže třetí díl veleúspěšné série už ve 3D bude. Jaké to překvapení!

Nečekejte ale nativní 3D. Většina filmu podle dosud dostupných informací byla točená ve 2D, v nativním stereu by měly být asi jen klíčové akční sekvence (jako tomu bylo u druhého dílu s IMAX kamerami – které, pozor, ve 3D nejely!) a zbytek bude konvertován postprodukčně.

Snad ne tak mizerně, jako v případě nového Souboje titánů, ale nějaký kvalitativní skok se čekat dá. Tedy pokud se konvertovat opravdu bude…

Proč o tom píšeme? V souvislosti s Bayovým 3D se nedávno objevily zprávy, že díky režisérovu rychlému stylu natáčení se scény v nativním stereu technicky moc nepodařily a jeden zdroj dokonce tvrdil, že „vypadají jak shit“.

Klasicky horkokrevný Bay nastoupil na své fórum a všechny uklidnil. Prý se jedná o kecy a jeho film posouvá hranice 3D akce. Prý bude vypadat skvěle. Na fóru navíc tvrdí, že na 3D kamery točil film CELÝ a že si práci s dalším prostorem neskutečně užil. Jak se to tedy s tou konverzí má?

Čert ví. První ochutnávku jeho 3D debutu si každopádně budeme moct užít už během dvou týdnů, 17. prosince totiž před druhým Tronem a třetí Narnií (ano, i ta bude ve 3D;) poběží první teaser na Transformers: Dark of the Moon. Nebojte, bude i u nás. Ale jen ve 2D.

V tomhle směru jsme dost zaostalí ;)

Související články

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Modely Samsung Galaxy S10 dostanou podporu HDR pro Netflix

Modely Samsung Galaxy S10 dostanou podporu HDR pro Netflix

Nová vlajková řada Galaxy S10 od Samsungu sice zatím …

Huawei útočí na Samsung vlastním skládacím telefonem

Huawei útočí na Samsung vlastním skládacím telefonem

Čínská společnost Huawei využila veletrh MWC 2019 v …

Homepage »

Komentáře