LG představila novou verzi soundbaru - Sound Plate

vydáno 3. 9. 2013 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma Hi-Fi audio, Ze světa

Tagy: LAP340, LG, LG LAP340, reproduktory, Sound Plate, soundbar

Ne každý si může dovolit tahat po obývacím pokoji kabely a rozmisťovat reproduktory tak, aby vyhovovaly profesionálním standardům. Takové zákazníky se snaží výrobci elektroniky již delší dobu zaujmout soundbary. „All-in-One“ reprodukční krabičkou, kterou položíte před televizor a za relativně nízkou cenu dostanete zvuk, jenž je několikanásobně lepší, než jaký zvládnou dnešní čím dál placatější zobrazovače, v nichž není prostor pro kvalitní audio-výbavu. Soundbary ale nevypadají před televizí zrovna vzhledně a navíc jsou uzpůsobovány na jednotlivé úhlopříčky, což přivedlo společnost LG k vývoji tzv. Sound Plate.

Jedná se v podstatě o soundbar (takže hudební fajnšmekři mohou dál ohrnovat nos), jenž však nepokládáte před, nýbrž pod televizor. Je totiž velmi plochý a dostatečně široký, aby se na něj zobrazovač vešel. A pokud máte nízký stojánek, dokone není televize ani příliš vysoko, neboť Sound Plate má relativně snesitelných 3,5 cm na výšku.

Sound Plate LG LAP340

LG LAP340 nabízí „čtyčjedničkový“ zvuk s duálními subwoofery, které jsou umístěny přímo v Sound Plate (docela by mě zajímaly vibrace pod televizí), jenž v tomto případě vyhovuje pro umístění televizorů od 32 do 55 palců.

LG slibuje imerzivní zvuk a kvalitní reprodukci i přes velmi malou výšku Sound Plate, čehož by se mělo dosáhnout neodymovými magnety. Ne že bychom chtěli malovat čerta na zeď, avšak ze zkušeností jsou obezřetnost a nízká očekávání kvality rozhodně na místě.

Další technické údaje bychom se měli dozvědět po zahájení letošního veletrhu IFA, již nyní je nicméně zřejmé, že i Sound Plate bude podporovat bluetooth a konektivitu se smartphony a tablety.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Ochrana proti výpadku napájení u velmi důležitých provozů

Ochrana proti výpadku napájení u velmi důležitých provozů

Datacentrum je zvláštním druhem provozu, který sice nic …

Recenze: UPS CyberPower CP900EPFCLCD

Recenze: UPS CyberPower CP900EPFCLCD

Dlouhý název záložního zdroje jako by napovídal, že …

Homepage »

Komentáře