LG chystá na CES nové soundbary a bezdrátový audio systém

vydáno 25. 12. 2013 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma Hi-Fi audio, Ze světa

Tagy: audio, CES, hi-fi, LG, Sound Plate, soundbar

Na leden se v kalifornském Las Vegas chystá další ročník veletrhu CES, což valnou část prodejců nutí k představení nových audio a video vychytávek pro potenciální spotřebitele. Nechybí mezi nimi ani LG, které letos předvede nové soundbary a bezdrátový audio systém.

Prvním z představených modelů je LAB540W, což je novější model soundbaru, který je kvůli svému provedení do placky označován spíše jako Sound Plate. Jedná se o 4.1 zařízení o výkonu 320 wattů, které kromě integrovaných reproduktorů nabízí ještě externí bezdrátový subwoofer a rovněž – spolu s řadou Smart funkcí a bezdrátovou konektivitou – 3D Blu-ray mechaniku, která tím pádem nahrazuje propojení s tradičním přehrávačem.

LG LAB540W

LG se tak opět snaží po vzoru předchozích all-in-one zařízení vyprodukovat elektroniku, jež by ideálně obsáhla vše, co nenáročný majitel domácího kina požaduje, a to za rozumnou cenu. Náročnější diváci a posluchači tudíž mají znovu nabito na posměch těm, kteří se domnívají, že podobné přístroje mohou nabídnout nadstandardní zážitek. Integrací mechaniky do již tak malého zařízení totiž dostávají reproduktory opět méně potřebného prostoru.

O moc lépe nepůsobí ani 4.1 model NB5540. Ten nabídne stejný výkon jako výše zmíněný Sound Plate, jen ve výrazně minimalistickém designu, který zahrnuje Hi-Fi DAC, analogový zesilovač třídy D a dva přední a dva boční reproduktory pro tvorbu prostorovějšího a čistějšího zvuku. Ani zde pak nechybí HDMI vstup, popřípadě podpora Bluetooth.

LG NB5540

Zdaleka nejzajímavější je tak bezdrátový audio systém NP8740, který má za úkol přinést vysokou kvalitu hudby spolu s možností pohodlně si celý systém nakonfigurovat dle vlastních představ. Jednotlivé reproduktory si uživatel může volně rozmístit po prostoru a nastavit k přehrávání stejného, popřípadě jiného songu. Přičemž nechybí tradiční podpora mobilních zařízení. Součástí je rovněž duální tweeter (24 bit/194kHz) pro vyšší zvukovou kvalitu.

Ceny LG odhalí přímo na CES mezi 7. a 10. lednem.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře