Kolik bude stát Wii U?

vydáno 11. 4. 2012 | autor Štěpán Čermák | sekce Bleskovky | téma IT a software | 2 komentáře

Tagy: Nintendo, Nintendo Wii, Nintendo Wii U, Wii U

Nintendo Wii U

Novinek o příštích generacích herních konzolí je internet plný, většinou se ale jedná o spekulace o příštích modelech Xboxu nebo PlayStationu, které obě konkurenční společnosti ze všech sil zapírají. O Nintendu však víme, že letos půjde na trh s novým Wiičkem, které se trochu hloupě jmenuje Wii U. Kolem jeho uvedení (které by mohlo proběhnout už v polovině tohoto roku) je samozřejmě spousta otázek (mezi nimi i „jak to, sakra, bude fungovat“ a „bude někdo na něčem takovém chtít hrát?“), alespoň jednu bychom ale mohli zodpovědět už teď: Kolik bude nové Wiičko stát?

Lidem z Forget the Box hlavou vrtala podobná otázka a rozhodli se, že spočítají, na kolik by společnost mohla přibližně vyjít výroba jednoho kusu Wii U. Dostali se k číslu kolem $180, přičemž jenom cena ovladače vyjde na nějakých $50.

Pro nás to znamená, že by mohlo Nintendo svou novou generaci herní konzole nabízet za cenu kolem tří set dolarů, tedy za nějakých 6000 Kč. Jedná se samozřejmě o čirou spekulaci, je ale jasné, že se Nintendo bude snažit udržet alespoň trochu lidovou cenu, aby se stále profilovalo jako levnější a zábavnější alternativa k pařanským konzolím, která je na rozdíl od konkurence opravdu pro všechny. Cenový štítek tří set dolarů by tomu napovídal.

Nintendo si navíc nemůže dovolit moc velké čachry s cenami, společnosti se totiž dlouhodobě nedaří (akcie jsou na sedmiletém minimu) a nové Wiičko by mohlo být jeho poslední záchranou.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře

Re: Kolik bude stát Wii U?

Vložil Hexxis (bez ověření), 11. Duben 2012 - 18:33

Obrázek uživatele Hexxis

Achjo, kolik bude ještě potřeba nintendo krabic, než jim konečně dojde že prostě nintendo pořadnou herní konzoly s nabídkou dobrého hraní nevyrobí – nevydaj. Jejich nabídka titulů je přímo katastoficka…

Re: Kolik bude stát Wii U?

Vložil Milda (bez ověření), 12. Duben 2012 - 10:24

Obrázek uživatele Milda

Já osobně jsem měl wii jen kvůli residentům-remake a zero. Zbytek už je nebo bude k mání na PS3 v HD. Tohle wiiu nemá podle mě šanci na úspěch.