King Kong, Občan Kane a Ben Hur míří na Blu-ray

vydáno 6. 5. 2010 | autor Daniel Felix Hrouzek | sekce Bleskovky | téma Filmy

Tagy: Ben Hur, Blu-ray, Citizen Kane, film, King Kong, Občan Kane, Warner Bros.

Warner Bros. - logo

Milovníci klasických perel světové kinematografie si zatím ve vysokém rozlišení příliš neužívali. Na Blu-ray se přece jen v daleko větší míře zatím objevují aktuální blockbustery, než několik desítek let staré snímky. Jistě, výjimky existují, ale každý další přírůstek do sbírky je potřeba pořádně oslavit. Teď se chystají hned tři!

King Kong (recenze) Petera Jacksona už na Blu-ray vyšel; ačkoliv se rozhodně nejedná o špatné dílo, původní černobílý film z roku 1933 (King Kong, FDb.cz) má přece jen něco do sebe. (Jackson ho ostatně ve své verzi z roku 2005 často cituje až uctívá.) Studio Warner celkově zrestaurovalo obrazový přepis z 35 mm historického originálu a připravuje Blu-ray vydání na konec letošní roku. Těšíme se!

Další legendární klasiku, tentokrát z roku 1941, představuje Občan Kane (Citizen Kane, FDb.cz) slavného Orsona Wellese. Mnohokrát citované i parodované drama zcela právem získalo Oscara za scénář a pravidelně se umisťuje na předních místech žebříčků nejlepších filmů všech dob. Jak bude vypadat na Blu-ray, na to si sice počkáme až do roku 2011, ale studio Warner, které už teď pracuje na procesu restaurování, se jistě nenechá zahanbit. Tenhle film prostě stojí za všechny peníze.

Warner do třetice všeho dobrého – během příštího roku se na Blu-ray objeví také Ben Hur (Ben-Hur, FDb.cz), skvěle obsazený historický velkofilm z roku 1959, který získal rekordních 11 Oscarů. Mohutná více než tříhodinová podívaná může na Blu-ray vypadat naprosto dokonale, pokud se jejímu přepisu věnuje dostatečná péče. I na to si ale počkáme až do příštího roku, ačkoliv bylo vydání původně ohlášeno už na rok 2010.

Myslíte si, že takto staré filmy nemohou ve vysokém rozlišení vypadat dobře a měřit se s aktuální tvorbou? Mýlíte se. Přečtěte si náš článek Kvalitativní problémy katalogových Blu-ray titulů a vše vám bude jasné!

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře