JVC GS-TD1 - první 3D kamera pro každého

vydáno 11. 3. 2011 | autor Štěpán Čermák | sekce Bleskovky | téma 3D, Foto a video

Tagy: 1080i, 3D, AVCHD, CMOS, Full HD, GS-TD1, JVC, LCD, MPEG-4 MVC, SDXC, videokamera

JVC pustilo do světa první spotřebitelskou 3D kameru. Ať už se vám 3D technologie líbí nebo ne, musí se nechat, že jednak je JVC GS-TD1 sakra zajímavý kus techniky, druhak má natáčení rodinného videa ve 3D bez debat něco do sebe. Za cenu kolem sedmnácti set dolarů (tedy kolem třiceti tisíc korun) si to budete moct sami vyzkoušet.

GS-TD1 má jakožto správná 3D kamera dvě synchronizované čočky s automatickým systémem úpravy paralaxy, které jsou ve 3D schopny pracovat s pětinásobným zoomem (při 2D dokonce s desetinásobným).

Co je na téhle optice zajímavého – samozřejmě krom faktu, že pracuje ve stereu – je rozhodně její světelnost – s clonou f/1.2 se jedná o optiku, která je světelnější než většina pevných fotografických objektivů! Natáčení v minimálních světelných podmínkách by proto nemělo být nejmenší problém.

Za každou z čoček je 3.32 megapixelový CMOS senzor, z těch pak kamera dokáže zaznamenávat obrázek rovnou ve třech možných formátech: Ve 2D ve Full HD a nebo ve 3D buď při klasickém 1080i pro levé a pravé oko zvlášť (komprese MPEG-4 MVC), nebo v „side-by-side“ při 960×1080×2 v AVCHD.

3D videokamera JVC GS-TD1

Natočený materiál budete moct kontrolovat na 3,5" LCD displeji, který bude zobrazovat stereo-obrázek bez potřeby brýlí k jeho sledování. Záznam pak poběží buď na integrovanou 64 GB flash paměť, nebo na rozšíření přes SDXC slot.

Jak píšeme na začátku, záznam vlastní rodinné oslavy nebo třeba zážitků z dovolené by měl ve 3D něco do sebe (nemluvě o tom, když byste ho pak ukazovali známým), nemyslíte?

V Americe je kamera dostupná čerstvě pár dní. Jak tomu bude ve zbytku světa, zatím nevíme.

Související články

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře