Johnu Carterovi IMAX sluší

vydáno 8. 3. 2012 | autor Štěpán Čermák | sekce Bleskovky | téma 3D, Filmy, Z domova

Tagy: 3D, Disney, IMAX, John Carter, John Carter: Mezi dvěma světy

Do tuzemských kinosálů dnes dorazí jedno z největších letošních dobrodružství – John Carter: Mezi dvěma světy. A zatímco Disneymu se ho ani předraženou (a v posledních týdnech dost vyhrocenou) reklamní kampaní nepodařilo publiku prodat (film má velmi nízké ratingy a počítá se s tím, že se bude jednat o komerční propadák), nedá nám to a musíme vám ho doporučit.

Dostanete totiž přesně to, co slibovaly už první trailery: mimozemské dobrodružství, jehož předloha je pomyslnou matkou Star Wars i všech dalších fantasy a které sice není kdovíjak geniální, ale to nejdůležitější se mu daří perfektně: baví.

TIP: Nahlédněte na obří disneyovskou kampaň, v níž si John Carter vysloužil ukázku, superbowl spot, featurette, nebo třeba pětiminutový trailer

Star Wars nezmiňujeme jen tak, pokud totiž Cartera s něčím srovnávat, tak právě s Lucasovou ságou. Jen jí sprostěte otravných postaviček a mytologie, na níž by mohli fanoušci konstruovat vlastní příběhy, přidejte trochu toho Pána prstenů nebo Narnie (ale jen proto, že je i tady ústředním motivem jakýsi portál k přechodu mezi dvěma světy) a máte Johna Cartera: zábavné dobrodružství, ze kterého „smrdí“ čtvrtmiliardový rozpočet, je plný podivných ras, kreatur a technologií a naprosto perfektně v něm fungují digitální efekty.

John Carter: Mezi dvěma světy

Režiséru Andrew Stantonovi se navíc daří skvěle dávkovat humor i akci (její vrchol přijde nějaké půl hodiny před koncem, ale vadit vám to nebude), k pomyslnému ideálu perfektního vesmírného dobrodružství má díky tomu Carter velice blízko.

John Carter navíc ve 3D dorazí i do tuzemského IMAXu a jestli mu něco sluší, tak je to právě jeho obří plátno. Skvěle na něm vyniká nejen stereoskopický efekt, ale také veliké celky měst na Marsu, při jejichž obletování si budete připadat maličcí jak mraveneček. Carter pracuje s měřítkem obdivuhodně a 3D mu vskutku sluší. Poku jste tedy v předchozích týdnech byli odrazeni nějakým špatně konvertovaným filmem (třeba jako … Star Wars), na Cartera si ve 3D rozhodně skočte. Je to trochu jiná pohádka. Doslova.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře