Jackass 3D na Blu-ray bez 3D

vydáno 10. 2. 2011 | autor Štěpán Čermák | sekce Bleskovky | téma 3D, Filmy | 4 komentáře

Tagy: 3D, anaglyf, Blu-ray, film, Jackass, Jackass 3, Jackass 3D, Paramount, Paramount Pictures

Jackass 3(D) (2010)

Je to pomalu jak jazykolam, přesně takovou obchodní strategii ale studio Paramount razí. Pokud jste jedněmi z prvních majitelů 3D domácích kin a těšili jste se, že si třetí díl bláznoviny jménem Jackass užijete ve stereu alespoň doma (do našich kin se „film“ pro jistotu vůbec nedostal), zřejmě budete mít smůlu.

Jackass 3(D) (2010, FDb.cz) totiž vyjde pouze ve 2D. Tedy takhle: Studio na Blu-ray pošle i 3D, jenže trochu jiné, než jaké si pod takovým pojmem v posledních měsících představujeme. Jedná se o starý dobrý anaglyf. Tedy 3D, které vzniká filtrováním barev skrz barevné brýle.

Jedná se o jednu z nejhorších možných technik, s jejíž pomocí se dá vytažení do dalšího prostoru dosáhnout, mnohé proto udivuje, že jí Paramont ještě používá. Jeho oficiální prohlášení ohledně tohoto tématu je však jednoduché: V anaglyfu Jackass vyjde proto, aby se 3D verze filmu dostala do co největšího množství domácností.

Že něco takového dělá opravdovému 3D jen špatnou reputaci, studio zřejmě neřeší (obyčejný zákazník se v technologiích nevyzná a nepochopí, proč ho zrovna z tohohle 3D bolí oči a motá se mu hlava). Na druhou stranu to svým způsobem dává smysl. Opravdových stereo-zobrazovačů je v domácnostech ještě po čertech málo.

Související články

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře

Re: Jackass 3D na Blu-ray bez 3D

Vložil free (bez ověření), 10. Únor 2011 - 20:56

Obrázek uživatele free

Davat do 3d este aj jackass je podla mna maximalne stupidne. Aj tak je cele 3D len nejaky trendovy boom,ktory pre mna film nespravi lepsim. Ziadny film nepotrebujem vidiet 3d.Dobremu filmu staci dobry scenar, hudba herci a strih.

Re: Jackass 3D na Blu-ray bez 3D

Vložil st39.6 (bez ověření), 10. Únor 2011 - 21:42

Obrázek uživatele st39.6

neni to do 3D „davane“, je to v nem tocene. tyhle reci o „modni vlne“ zacinaji byt nudne. jednak to muze rict jen clovek, ktery do toho nevidi (a netusi, co se v 3D chysta a jak se s nim do budoucna pocita), druhak to neni zadna moda, ale jednoduse dalsi krok vpred, stejne jako byl zvuk, barva a tak dale.

Re: Jackass 3D na Blu-ray bez 3D

Vložil KARLOS (bez ověření), 11. Únor 2011 - 16:32

Obrázek uživatele KARLOS

Amen. Rozhodně by sem zrovna na HDMagu nečekal tak široký výskyt odpůrců 3D. OK, chápu, že nemusí všem vyhovovat nynější situace, kdy studia tlačí do 3D každou produkci, na druhou stranu v poslední době, například v článku pod IMAXem, sem měl dojem, že říkat, že 3D je na prd, je jen ta módní vlna. 3D nikomu netlačím, v kinech se dost často vedle sebe promítají obě verze a ti BD 3D je koncipováno tak, že si člověk může vždy vybrat na jakou verzi koukat, nehledě na to, že ještě pořád jsou uváděny dvojí releasy jak 2D BD, tak 3D BD s přibaleným 2D…

Re: Jackass 3D na Blu-ray bez 3D

Vložil wasill (bez ověření), 11. Únor 2011 - 16:59

Obrázek uživatele wasill

„říkat, že 3D je na prd, je jen ta módní vlna“

TO JE PŘESNĚ ONO!

Jsem rád, že to někdo takto trefně napsal! Dřív bylo DVD na prd, pak bylo HD na prd. To je pořád dokolečka. Obecně to platí pro všechno, co je populární. Každý má tendenci ukázat světu, že on se nenechal nachytat na módní prvek.

Jack Ass mě bavil, když jsem byl zastydlý puberťák, ale ty jejich karamboly ve 3D musejí být super :-)

„staci dobry scenar, hudba herci a strih“ – tak na to stačí i divadlo. Až na ten střih, ale opona dokáže divy :-)