iPad 3 s retina displejem, TouchPad ve výprodeji

vydáno 22. 8. 2011 | autor Štěpán Čermák | sekce Bleskovky | téma IT a software, Mobilní telefony | 1 komentář

Tagy: Android, Apple, Hewlett-Packard, HP TouchPad, iPad, iPad 3, TouchPad

Podle Wall Street Journalu už se u Apple pustili do vývoje třetího iPadu, který by se tak měl dostat na trh někdy na začátku příštího roku. V souvislosti s tím prosakují informace o displeji – trojkový iPad už by se podle všeho opravdu měl dočkat tzv. retina displeje, který dosáhne rozlišení 2048×1536 pixelů (spekulovalo se o něm už v souvislosti s dvojkou). Mezi tablety by mohl být první, který bude tak vysokého rozlišení využívat, je ale klidně možné, že ho ještě nějaký výrobce – pravděpodobně Samsung nebo Motorola – předběhne. Do začátku roku je docela daleko.

Mezi tablety ještě chvilku zůstaneme. Hewlett-Packard oznámil, že končí s výrobou a distribucí svého TouchPadu. Co to znamená pro již vyrobené kusy? Výprodej. TouchPad je proto v Americe k sehnání za neskutečných $99, tedy pod dva tisíce korun. Otázkou samozřejmě je, co s takovým tabletem dělat, když je jeho operační systém (webOS) prakticky mrtvý. Ale jako levné a přenosné multimediální zařízení (na sledování filmů a seriálů na cestách, na přehrávání hudby) by se možná hodil a levnější alternativu budete hledat stěží …

LACS tablet

Extrémně nízké ceny se snaží dosáhnout také Lakshmi Acces Communications Systems se svým „Magnum Pepper Tablet PC“. Nic vám to samozřejmě neříká, LACS je totiž indická společnost, zaměřená čistě na asijský trh. A právě na tom svůj nejnovější kousek s 4.3´ displejem, 800Mhz procesorem, 4GB pamětí, 256RAM, s wi-fi a s 3G hodlá prodávat za extrémně nízkou cenu: $220, což je méně jak polovina tamní ceny dvojkového iPadu a čtvrtina ceny Galaxy Tabu 10.1. Zařízení samozřejmě běží na Androidu. Jestli se někdy dostane i na evropský trh, vám asi nikdo neřekne, je to ale dost nepravděpodobné.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře

Re: iPad 3 s retina displejem, TouchPad ve výprodeji

Vložil Idealista (bez ověření), 24. Srpen 2011 - 16:17

Obrázek uživatele Idealista

„4.3´ displejem, 800Mhz procesorem, 4GB pamětí, 256RAM, s wi-fi a s 3G“

to ma byt nejake terno?

256MB Ram – prilis malo pre Android 3 800 Mhz Proceros – aka architektura? Inak podpriemer. 4GB Pamate – hahaha 4,3" displej – to je snad vtim, alebo preklep, je to Tablet, ci telefon?

Za to by som 220 dolacov urcite nedal.