Harry Potter a problémy s přehráváním

vydáno 10. 11. 2011 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma Filmy, Z domova | 2 komentáře

Tagy: Blu-ray, Harry Potter, Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

Závěrečná část o obrýleném klučinovi s jizvou na čele a hůlkou proklatě nízko u pasu přichází konečně do prodeje, a nebyl by to Harry Potter, aby divákům nepřidělal nějaké ty starosti navíc.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2. (Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2, 2011) (Blu-ray)

Při testování druhé části Relikvií smrti (na recenzi se pracuje) jsme totiž narazili na problém, jenž se zdá být čím dál častější – po vložení disku do přehrávače a spuštění filmu se obraz v pravidelných intervalech seká a vytváří dojem, jako by byl disk znečištěný či přímo nějak poškozený.

Podobnou situaci jsme zažili již několikrát (viz. problémy Jurského parku a nejnovějších X-Men), avšak i tentokrát se jedná o problém snadno řešitelný. Disk po vás jednoduše požaduje aktualizaci přehrávače, již si lze snadno stáhnout od výrobce přímo skrze přehrávač, případně přes počítač, kdy je po stažení potřeba soubory vypálit na nové CD, které po vložení do přehrávače potřebný software nainstaluje.

Zdá se to jako banalita, avšak pravdou je, že obyčejný tuzemský divák, který se o techniku hlouběji nezajímá, je bohužel stále navyklý na systém „kup a přehrávej“ a tudíž se málokdy zamýšlí nad tím, že i domácí kino, jež se po nástupu Blu-ray inovuje takřka každý druhý týden, vyžaduje taky trochu péče.

Profily: Poslední Harry Potter ve vysokém rozlišení: 2D edice a konvertovaný Blu-ray 3D

Pokud si tedy přinesete domů posledního Harryho Pottera a narazíte na trhaný obraz, zkontrolujte si před reklamací, že váš BD přehrávač obsahuje nejnovější aktualizaci, anebo jestli výrobce před pár dny nějakou novou neuvolnil. Ušetříte nejen čas, ale hlavně svoje nervy.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře

Re: Harry Potter a problémy s přehráváním

Vložil DartVader (bez ověření), 13. Listopad 2011 - 13:36

Obrázek uživatele DartVader

Tak to mockrát děkuji za článek a upozornění. Nemyslím si že bych byl úplná lama, ale netušil jsem kam až technika pokročila a že i přehrávač je v dnešní době v podstatě počítač. Docela mi to přišlo do rány, protože jsem si včera pouštěl Inglourious basterds a nejen že se film načítal hanebně dlouho, ale i při promítaní se každé čtyři minuty přepnul do, řekněme, screensaveru. Hned na to jsem druhý den provedl update, a voila, načítací čas se zkrátil z původních pěti minut na dvě, možná méně, film se při přehrávání samovolně nepausoval a vůbec odezva systému je daleko svižnější.

Takže díky, zase jsem o něco chytřejší.

Re: Harry Potter a problémy s přehráváním

Vložil st39.6, 14. Listopad 2011 - 10:09

Obrázek uživatele st39.6

Samozrejme neni zac, ale o nutnosti FW updatu se pise snad v kazde BD edici – a cesky :). Jiste, chapu, ze lide ony letaky s radosti prehlizeji, nicmene byvaji soucasti baleni ;)