Digitální kopie konečně v 1080p? Rodí se Project Phenix

vydáno 7. 3. 2012 | autor Štěpán Čermák | sekce Bleskovky | téma Přehrávače, IT a software, Datová média | 2 komentáře

Tagy: 1080p, DRM, FullHD, Project Phenix, Ultraviolet

Warneři a 20th Century Fox se dali dohromady spolu se SanDiskem a s Western Digital, aby dali vzniknout novému formátu k vytváření digitálních kopií. Pojmenovali ho Project Phenix („o“ chybí záměrně) a až bude uveden do provozu, povolí nám něco, o čem se většině HDmagorů zatím jen zdálo: vytváření legálních FullHD kopií a jejich bezproblémové přenášení.

V praxi to znamená, že tento DRM standard umožní (ve spolupráci s již zaběhlým UltraViolet) po zakoupení filmu na Blu-ray přesun 1080p kopie mezi různými zařízeními, která budou s projektem Phenix kompatibilní, tedy mezi televizory, BD přehrávači, multimediálními centry, telefony, paměťovými kartami, SSD disky, tablety, notebooky atp. Jinými slovy: Už žádné ripování, žádné SD kopie, dokonce žádné streamování.

Matrix

Na rozdíl od UltraViolet totiž bude Phenix schopný filmy spouštět offline – jednoduše nebudou uložené v cloudu, nýbrž v samotném zařízení.

Tento DRM standard je dítětem SCSA (Secure Content Storage Association) a dostupný by měl být ještě letos. Jeho úspěch samozřejmě závisí především na tom, jak rychle se technologie rozšíří a jestli jí bude snadné ovládat. Nápad je to každopádně znamenitý a objevit se měl už dávno.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře

Re: Digitální kopie konečně v 1080p? Rodí se Project ...

Vložil short ralph lauren (bez ověření), 5. Březen 2013 - 19:00

Obrázek uživatele short ralph lauren

I was very happy to seek out this internet-site.I wanted to thanks for your time for this glorious learn!! I positively enjoying every little bit of it and I have you bookmarked to take a look at new stuff you weblog post.

Re: Digitální kopie konečně v 1080p? Rodí se Project ...

Vložil PNS (bez ověření), 6. Březen 2013 - 0:14

Obrázek uživatele PNS

Tak hlavně že si počteš.