Další Galaxy Tab do rodiny, Samsung se snaží

vydáno 30. 9. 2011 | autor Štěpán Čermák | sekce Bleskovky | téma IT a software, Mobilní telefony

Tagy: Android Honeycomb, Apple, Blackberry Playbook, iPad, Samsung, Samsung Galaxy Tab, tablet

Korejský výrobce spotřební elektroniky Samsung dnes představil další tablet z rodiny Galaxy. Tentokrát to sice není úplně nové zařízení, hodně pozornosti na sebe ale strhne i tak. Jedná se totiž o updatovanou verzi úplně původního Galaxy Tabu (toho sedmipalcového, který ani neběžel na Honeycomb, nýbrž na mobilním Gingerbread). Od supertenkého designu svých bratrů (Galaxy Tab 10.1, 8.9 a 7.7) se tedy trochu liší a bude pravděpodobně fungovat především jako levnější alternativa chystaného 7.7. Nepohání ho totiž tak silný procesor a hlavně nebude mít opěvovaný SuperAmoled displej.

Samsung Galaxy Tab 7.0

I tak se ale jedná o velice zajímavý přístroj. Honeycomb ve verzi 3.2 s novým TouchWizem pohání dvoujádro o frekvenci 1.2Ghz, interní pamět hlásá klasických 16GB nebo 32GB rozšiřitelných o SD kartu, HSPA+, WiFi a/b/g/n a Bluetooth 3.0 doplňuje USB 2.0 port s host podporou a dva foťáčky (3Mpix na „zadku“ a 2Mpix na „předku“).

Nová verze původního Galaxy Tabu by měla jít do prodeje už v srpnu.

Mezi tím se Samsung bude snažit ukorigovat další patentové žaloby. Třeba v Austrálii, kde si podle nejnovějších analýz androiďácké tablety ukrojily už více jak čtvrtinu trhu, se Samsung snaží appláckou žalobu, které jde o zákaz prodeje Galaxy Tabů, zastavit zatím blíže nespecifikovanou nabídkou (pravdodobně půjde o nějakou paušální finanční kompenzaci).

Stále se rozšiřující trh s tablety přitom na druhé straně zeměkoule zažívá ohromný boom. I nadále se spekuluje o třetím iPadu a Amazon už teď, den po představení, hlásá, že jeho Kindle Fire je bestsellerem. A to se jedná teprve o předobjednávky.

To u RIM mají přesně opačný problém. Jejich BlackBerry PlayBook se téměř neprodává a některé spekulace tvrdí, že osm set tisíc vyrobených tabletů leží skladem a nikdo o ně nemá zájem. Dokonce se mluví o tom, že by RIM přestalo tablety vyrábět úplně. Vedle iPadu, Fireu a androiďáckých zařízení už pro něj pravděpodobně na trhu nebude prostor.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře