Britský Blu-ray našel Živý terč

vydáno 18. 5. 2013 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma Filmy, Ze světa

Tagy: Blu-ray, film, Hard Target, JCVD, Jean-Claude Van Damme, Živý terč

Živý terč Britská pobočka studia Universal oznámila, že hodlá k 5. srpnu vydat jeden z nejlepších amerických filmů Johna Woo a jeden z nejlepších akčních výplachů 90. let – Van Dammeův Živý terč.

Film zřejmě vyjde pouze v jednoduché edici bez jakýchkoli bonusů a bez prodlouženého režisérského sestřihu, nicméně pokud studio dodá alespoň koukatelný přepis, budou fanoušci svalovce z Bruselu jistě skákat radostí.

Pro ty, co o Živém terči slyší poprvé: Film vypráví o skupině lovců, která na území Spojených států pořádá hony na lidi. Bezstarostná zábava se ale zkomplikuje poté, co se jim připlete do cesty Chance Boudreax, vybavený vandammeovskými roznožkami a schopný přeskakovat motocykly, mlátit hady a vůbec srovnat půlku města se zemí jen proto, aby dal padouchům v čele s Lancem Henriksenem (nabíjejícím pistoli jedním z nejstylovějších způsobů vůbec) pořádně za uši.

Film není žádný oscarový materiál, ale v rámci žánru funguje bezvadně, neboť do něj Woo otisknul většinu svých trademarků od skvostné choreografie akčních scén (především finále je stále vynikající) přes létající holubice až po maniakální záporáky a skoro až fetišistické zabíjení lidí, které hraničí s uměním.

Pokud patříte mezi fanoušky žánru, popřípadě Wooa či Van Dammea, tenhle film je pro vás povinnost. Nicméně je možné, že se po vzoru Dvojitého zásahu (mini recenze) dočkáme filmu i u nás. A nejlépe s klasickým českým dabingem.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře