Avatar na Blu-ray - ochrana proti kopírování prolomena!

vydáno 26. 4. 2010 | autor Daniel Felix Hrouzek | sekce Bleskovky | téma Filmy | 4 komentáře

Tagy: AnyDVD, AnyDVD HD, Avatar, BD, BD-Plus, Blu-ray, DVDFab, film, SlySoft

SlySoft AnyDVD HD

Každý nadšenec do vysokého rozlišení ví, že ve čtvrtek 22. dubna vyšel po celém světě netrpělivě očekávaný Avatar na Blu-ray. Samozřejmě i u nás, viz Avatar na Blu-ray disku byl slavnostně pokřtěn (recenzi připravujeme na zítřek). Nepříjemný je v této souvislosti přístup studia Fox, které disk vybavilo novou verzí protikopírovací ochrany BD+.

S tímto „výmyslem“ byly problémy už v minulosti – v roce 2007 nešly první disky, vybavené touto ochranou, vůbec přehrát v některých Blu-ray přehrávačích (viz Nová Blu-ray ochrana BD+ má problémy) a jejich majitelé museli potupně čekat na nový firmware.

Ochrana BD+ měla primárně zabraňovat kopírování disků (nemožnost legálního přehrávání byla jen „drobným“ vedlejším efektem), byla ale velmi rychle prolomena společností SlySoft, jinak též autorem vynikajícího ripovacího software AnyDVD (HD). Od té doby je vlastně zbytečné jakoukoliv ochranu na Blu-ray používat, ale studio 20th Century Fox se přesto nepoučilo.

Avatar přišel na celosvětový trh vybaven novou verzí ochrany BD+, která opět zapříčinila problémy s přehráváním nejen v softwarových, ale i stolních přehrávačích. Uživatelé AnyDVD HD ovšem společnosti SlySoft zaslali během několika málo hodin od oficiálního zahájení prodeje Blu-ray Avataru stovky logů, potřebných pro analýzu ochrany – do druhého dne (tedy doslova „přes noc“) ochrana padla.

Nezávisle na tom se ve stejném časovém horizontu podařilo ochranu prolomit i společnosti DVDFab, která se také zabývá vývojem software pro kopírování optických disků.

Vzhledem k nemalým částkám, které dosud byly na vývoj a neustálé „zlepšování“ algoritmu BD+ investovány, se ze strany studia Fox jedná o těžko pochopitelný přístup. Jakákoliv ochrana, jejímž autorem je člověk (tedy každá), může být člověkem také prolomena. A pokud to trvá řádově hodiny… Tak v podstatě není co řešit.

Nám všem je to jasné. Co na to 20th Century Fox?

(V žádném případě neschvalujeme nelegální kopírování Blu-ray disků, ani k němu nenabádáme. Na druhou stranu i my sami AnyDVD HD používáme, protože je jedním z klíčových prvků pro tvorbu Blu-ray screenshotů a proces analýzy bitrate disku. Chceme, aby naše Blu-ray recenze poskytovaly čtenářům maximum technických informací a myslíme si, že by nás v naplňování tohoto záměru neměl nikdo omezovat.)

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře

Re: Avatar na Blu-ray - ochrana proti kopírování ...

Vložil Pivoslav (bez ověření), 26. Duben 2010 - 18:19

Obrázek uživatele Pivoslav

Ano ,měl jsem též problém,po zakoupení BD Avatar jsem ho nemohl spustit na BD přehrávači. Už jsem ho chtěl poslat zpět jako vadný, ale pak mě napadlo stáhnout si nový firmware. Nakonec to pomohlo,ale pěkně mě to na.......

Re: Avatar na Blu-ray - ochrana proti kopírování ...

Vložil d.f.h, 26. Duben 2010 - 18:39

Obrázek uživatele d.f.h

Tak to naprosto chápu… :-/ Já měl štěstí, oba Blu-ray přehrávače si s Avatarem bez problémů poradily, ale to samozřejmě nemění nic na tom, že je to celkově pěkná sviňárna!

Re: Avatar na Blu-ray - ochrana proti kopírování ...

Vložil HaNySeK (bez ověření), 26. Duben 2010 - 23:44

Obrázek uživatele HaNySeK

spíše nechápu, že je to pořád baví strkat tam nějaké ochrany…starého psa novým kouskům nenaučíš…

Re: Avatar na Blu-ray - ochrana proti kopírování ...

Vložil DVDFab 8 (bez ověření), 2. Srpen 2011 - 4:54

Obrázek uživatele DVDFab 8

Avatar přišel na celosvětový trh vybaven novou verzí ochrany BD+, která opět zapříčinila problémy s přehráváním nejen v softwarových, ale i stolních přehrávačích. Uživatelé AnyDVD HD ovšem společnosti SlySoft zaslali během několika málo hodin od oficiálního zahájení prodeje Blu-ray Avataru stovky logů, potřebných pro analýzu ochrany DVDFab 8