Advantech slibuje levné OLED panely od roku 2011

vydáno 12. 5. 2010 | autor Daniel Felix Hrouzek | sekce Bleskovky | téma Televizory

Tagy: 15EL9500, Advantech US, LCD, LED, LG, LG OLED TV, OLED, Sony, televizor, XEL-1

Jedním ze směrů, kterým se v následujících letech mohou ubírat televizory a další zobrazovací zařízení, je kromě stále dostupnější plazmové technologie a stále kvalitnějších LED LCD panelů „zázrak“ jménem OLED. Přilš o něm nepíšeme, protože se s ním zatím lze setkat maximálně v mobilních telefonech, výroba větších úhlopříček je zatím problém.

To se ale možná brzy změní. Poměrně mladá americká společnost Advantech US (nezaměňovat s tchajwanským výrobcem Advantech Corporation), která se specializuje právě na vývoj technologií pro OLED displeje, má totiž v plánu začít od roku 2011 nabízet své patentované know-how i licence na výrobní linky. Za tímto účelem se jí podařilo získat 14 milionů dolarů od investiční společnosti Shanghai Ventures.

V čem je tato zpráva vlastně zajímavá? Advantech US tvrdí, že jejich postup pro výrobu OLED displejů dokáže srazit cenu těchto panelů až na úroveň klasických LCD, výrobní linky ušetří výrobcům 90 % nákladů do investice a navíc jsou ekologicky velmi šetrné.

Vysoká cena stávajících OLED televizorů (zatím v podstatě jen LG 15EL9500 a Sony XEL-1 s miniaturními úhlopříčkami) je přitom daná hlavně náročností výrobního procesu a znemožňuje masové proniknutí mezi běžné zákazníky. Pokud by OLED panely rozumné velkosti stály tolik, jako LCD, jejich cestě na trh by už vůbec nic nebránilo.

LG OLED TV
Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Mitchell & Johnson 800: hi-fi produkty vyrobené v Británii

Mitchell & Johnson 800: hi-fi produkty vyrobené v Británii | 35 komentářů

Společnost Mitchell & Johnson svojí sérií hi-fi …

OnePlus vstupuje na trh televizí

OnePlus vstupuje na trh televizí | 30 komentářů

Společnost OnePlus, která je známá svými smartphony, …

Homepage »

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Váš Gravatar účet pro tento e-mail bude použit pro zobrazení ikonky.