Advantech slibuje levné OLED panely od roku 2011

vydáno 12. 5. 2010 | autor Daniel Felix Hrouzek | sekce Bleskovky | téma Televizory

Tagy: 15EL9500, Advantech US, LCD, LED, LG, LG OLED TV, OLED, Sony, televizor, XEL-1

Jedním ze směrů, kterým se v následujících letech mohou ubírat televizory a další zobrazovací zařízení, je kromě stále dostupnější plazmové technologie a stále kvalitnějších LED LCD panelů „zázrak“ jménem OLED. Přilš o něm nepíšeme, protože se s ním zatím lze setkat maximálně v mobilních telefonech, výroba větších úhlopříček je zatím problém.

To se ale možná brzy změní. Poměrně mladá americká společnost Advantech US (nezaměňovat s tchajwanským výrobcem Advantech Corporation), která se specializuje právě na vývoj technologií pro OLED displeje, má totiž v plánu začít od roku 2011 nabízet své patentované know-how i licence na výrobní linky. Za tímto účelem se jí podařilo získat 14 milionů dolarů od investiční společnosti Shanghai Ventures.

V čem je tato zpráva vlastně zajímavá? Advantech US tvrdí, že jejich postup pro výrobu OLED displejů dokáže srazit cenu těchto panelů až na úroveň klasických LCD, výrobní linky ušetří výrobcům 90 % nákladů do investice a navíc jsou ekologicky velmi šetrné.

Vysoká cena stávajících OLED televizorů (zatím v podstatě jen LG 15EL9500 a Sony XEL-1 s miniaturními úhlopříčkami) je přitom daná hlavně náročností výrobního procesu a znemožňuje masové proniknutí mezi běžné zákazníky. Pokud by OLED panely rozumné velkosti stály tolik, jako LCD, jejich cestě na trh by už vůbec nic nebránilo.

LG OLED TV
Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Modely Samsung Galaxy S10 dostanou podporu HDR pro Netflix

Modely Samsung Galaxy S10 dostanou podporu HDR pro Netflix

Nová vlajková řada Galaxy S10 od Samsungu sice zatím …

Huawei útočí na Samsung vlastním skládacím telefonem

Huawei útočí na Samsung vlastním skládacím telefonem

Čínská společnost Huawei využila veletrh MWC 2019 v …

Homepage »

Komentáře